LAS WIDZI WAS akcja artystyczna

LAS WIDZI WAS to happening artystyczny przy budowie Południowej Obwodnicy Warszawy. Oczy zawieszone na drzewach obserwują codziennie tysiące samochodów w miejscu wyciętego lasu.

Wielkie oczy na drzewach zostały zawieszone w nocy przez nieznanych sprawców.

Drzewa zyskały osobowość stając się niemymi świadkami degradacji środowiska i gigantycznej budowy, która na zawsze zmieni życie okolicznych mieszkańców. Budowy, przy której warto byłoby patrzeć decydentom i podwykonawcom na ręce.

Docelowo drzewa będą obserwować nawet 100 000 samochodów dziennie…

A 100 000 kierowców dziennie będzie spotykać się wzrokiem z drzewami.

Przez chwilę akcja LAS WIDZI WAS przybrała w mediach społecznościowych szaty polityczne, opowiadając się przed wyborami za bezpartyjną formacją złożoną z okolicznych mieszkańców – RAZEM DLA WAWRA. Formacją zwycięską! Tymczasem rozwieszone pośród oczu płachty dużych formacji politycznych stały się jakby… komiczne? Pozdrawiamy serdecznie nowego wice burmistrza, który w trakcie swojej kampanii umieszczał LAS WIDZI WAS na swoim wallu ;)

LAS WIDZI WAS stał się viralem na facebooku i instagramie. Lokalna społeczność doskonale odczytuje refleksyjny przekaz, umieszcza własne zdjęcia i aktywnie komentuje… Kto wie, czy w najbliższej przeszłości drzewa i ludzie, którzy za nimi stoją nie będą pointować kolejnych wydarzeń dotyczących lokalnej społeczności – stając się kreatywnym portalem dzielnicy? KREATYWNA FALENICA już jest na FB ;)